Maschinenfabrik Berthold Hermle AGMaschinenfabrik Berthold Hermle AG

Bestseller!
Hermle v odborném tisku.

Kontakt 

Maschinenfabrik Berthold Hermle AG

Udo Hipp / Marketing Manager

Phone: 07426 95-6238

E-mail: udo.hipp@hermle.de

Automatizace, digitalizace a plný výkon stroje

16.07.2019
ukazuje HIMS, jeden z mnoha digitálních modulů pro vstup do světa Smart Factory a Průmyslu 4.0

Společnost Hermle AG představí na EMO 2019 šest strojů, z nichž čtyři ve veletržním stánku Hermle C 36 v hale 12 – věrna svému mottu "Smart technologies driving tomorrow`s production"!

Čtyři modely strojů ve veletržním stánku Hermle zastupují celé spektrum výrobků a služeb firmy Hermle. Tyto stroje budou doplněny speciální přehlídkou digitálních modulů, při které budou přestaveny tři oblasti "Digital Production", "Digital Operation" a "Digital Service". Tyto oblasti tvoří pevné základy pro inteligentní správu zakázek, transparentní výrobní procesy, chytré vyladění strojů, výrobu bez papírování a propracované technologické cykly – všechny stavební kameny pro cestu ke Smart Factory a Průmyslu 4.0. Snazší ovládání a lepší používání dotykové obrazovky Hermle zaručuje díky své individuálně konfigurovatelné obrazovce Home a novému uživatelskému rozhraní Navigator. Firma Hermle bude během EMO rovněž propojena v síti přes nové rozhraní UMATI iniciované svazem VDW, připojení bude demonstrováno prostřednictvím stroje C 32 U dynamic. Své místo ve veletržním stánku o velikosti 60 m2 nalezne i sektor generativní výroby, se součástmi vyrobenými pomocí technologie MPA.

ukazuje 5osé obráběcí centrum C 42 U MT dynamic, které jedinečně kombinuje technologie frézování a soustružení

Stroj C 42 U MT dynamic z konstrukční řady HIGH-PERFORMANCE-LINE jedinečným způsobem kombinuje technologie frézování a soustružení. Výroba skříně hnacího agregátu z oceli 1.2312 pro letectví a kosmonautiku o Ø 600 mm demonstruje tyto technologie v jednom upnutí. Používá se při tom i trochoidální soustružení a projevují se ohromné výhody obou metod při jednom obrábění.

Video na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=0-TfqEt3wh0

ukazuje obráběcí centrum C 32 U dynamic s naklápěcím otočným stolem Ø 650 x 540 a řízením TNC 640

V podobě stroje C 32 U dynamic představí Hermle další 5osé obráběcí centrum konstrukční řady HIGH-PERFORMANCE-LINE. Zde je kladen největší důraz na výkon vřetena. Výkonnost je názorně předvedena na demo "těžkém třískovém obrábění". Při otáčkách až 15 000 ot./min, výkonu 42 kW a točivém momentu 148 NM ukáže vřeteno v kombinaci s velmi tuhou konstrukcí stroje C 32 vyrobenou technologií minerálního odlitku, co lze frézovat s inteligentní strategií frézování kombinovanou s nejmodernější nástrojovou technikou.

Video na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=bJ6hz8KQsPU

Oblast automatizace, jejíž podíl je nyní u Hermle cca 30 % expedovaných strojů, neustále roste – prognóza do příštích let – nárůst až na 50% expedovaných strojů s automatizací.

Hermle na EMO představí dvě různá automatizační řešení.

je zobrazen manipulační systém HS flex se dvěma moduly zásobníku připojenými k 5osému obráběcím centru C 400

Manipulační systém HS flex připojený k 5osému obráběcímu centru C 400 konstrukční řady PERFORMANCE-LINE. Systém HS flex se může vybavit několika moduly zásobníků a pomocí dalšího stupně konfigurace rozšířit na paletový multisystém. V kombinaci s Hermle Automation-Control-System (HACS) nabízí HS flex ještě větší flexibilitu a uživatelskou přívětivost.

je vidět modulární a kompaktní robotický systém RS 05-2 připojený k 5osému obráběcím centru C 250

Kompaktní a modulární robotický systém RS 05-2 s instalační plochou pouhé 2 m2. Do různých řešení zásobníků pro předzásobení polotovary jsme vložili mnoho našeho know-how. Koncovým uživatelům tak je k dispozici celá řada nejrůznějších možností, od jednomatricového zásobníku přes zásobník Kanban a zásuvkový zásobník až po paletový zásobník. Systém RS 05-2 se může připojit k pěti různým modelům strojů z dílny Hermle a své odběratele nalezne právě v oboru lékařské techniky a přesného strojírenství.

Video na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=kHq436ORZs4

ukazuje obrábění skříně hnacího agregátu na stroji C 42 U MT (Mill/Turn)

je zobrazena libovolně konfigurovatelná obrazovka Hermle Home

Pronajaté stroje

Další model stroje konstrukční řady PERFORMANCE-LINE, stroj Hermle C 650, bude k vidění u výrobce nástrojů YG-1 – živě v hale 3, stánek H06.

Rovněž výrobce nástrojů EmugeFranken vsází při prezentaci svých nástrojů na stroj Hermle C 42 U dynamic z konstrukční řady HIGH-PERFORMANCE-LINE – živě v hale 4, stánek F16.

up
arrow up